PŘÍRODOU SEVERNÍHO VIETNAMU

Termíny a ceny u CK Nirvana Travel

Den 1: Hanoj
Přílet do Hanoje, transfer do hotelu a volno.

Den 2: Hanoj (snídaně, oběd)
Prohlídka hlavního města Hanoj: Ho Či Minovo mauzoleum, Prezidentský palác s Ho Či Minovým domem na kůlech, Pagoda jednoho sloupu, buddhistická pagoda Tran Quoc na Západním jezeře, Etnologické muzeum. Po obědě návštěva Chrámu literatury, který byl zároveň první zdejší univerzitou, Chrám Nefritové hory na klidných vodách Jezera navráceného meče. Nakonec jízda podél Staré čtvrti, volno k nákupům. Poznámka: v pondělí a v pátek ráno jsou Ho Či Minovo mauzoleum a Etnologické muzeum zavřeny.

Den 3: Sa Pa (snídaně, oběd)
Vyzvednutí v 7:30 h a odjezd do horského městečka Sa Pa. Příjezd cca v poledne, oběd v místní restauraci a poté check-in v hotelu. Přejezd na stanici lanovky Fansipan k úžasnému výletu na tzv. střechu Indočíny ve výšce 3143 m n.m. Pojedete lanovkou a vystoupáte na vrchol, užijte si čerstvý vzduch a krásnou krajinu z výšky. Nocleh v Sa Pa.

Den 4: Sa Pa (snídaně, oběd)
Den začínáme trekkingem přes krásné údolí Muong Hoa do Y Linh Ho vesnice, domova menšiny Černých Hmongů. Pokud počasí dovolí, užijete si ohromující výhledy přes údolí s horami a rýžovými terasami, kam až oko dohlédne. Další trasa vede do Lao Chai, hmongské vesnice, která byla obydlena po staletí. Zde budete mít příležitost vidět produkty této menšiny v celé své kráse s dědičnými rýžovými terasami, domy a pulzující komunitou. Pokračování do vesnice Ta Van, kde navštívíte příslušníky menšiny Giay. Tato skupina se tradičně živila rybolovem a díky tomu se usadila v blízkosti řek. Zvládli umění rybolovu s bambusovými tyčemi a vaří ryby v bambusu. V dnešní době je však pravděpodobnější vidět Giay pracovat na polích sázet nebo sklízet rýži. Transport bude čekat v Ta Van, aby vás odvezl zpět do Sapy. Noc v Sapě.

Den 5: Sa Pa (snídaně, oběd)
Snídaně v hotelu. Poté návštěva krásné botanické zahrady Ham Rong nad hlavním náměstím v Sa Pa. Jsou zde nádherné výhledy na město a do širé krajiny, stejně jako do udržovaných zahrad. Transfer zpět do Hanoje privátním vozem. Zastávka na oběd na Lao Cai. Nocleh v Hanoji.

Den 6: Cat Ba Island (snídaně, oběd)
Odjezd k světoznámé oblasti Ha Long. Přeplutí z přístavu Hai Phong trajektem na ostrov Cat Ba, kde budete mít na programu národní park Cat Ba. Ubytování v hotelu.

Den 7: Halong Bay (snídaně, oběd)
Plavba lodí u zátoky Lan Ha, kolem rybářské vesnice Cai Beo a tisíců krasových věží s mnoha jedinečnými tvary. Poté loď pokračuje v plavbě ze zátoky Southern Ha Long a míjí ostrov Dau Be, rybářskou vesnici Vung Vieng, oblouk Le Virgin a oblouk The Kite. Navštivte pláž Ba Trai Dao, která je velmi přirozená, odlehlá, klidná a méně turistická; objevte chrámovou pláž. Oběd na lodi. Poté zpět do Ben Beo Habor, transfer zpět do Hanoje. Noc v Hanoji.

Den 8: Pagoda vůní (snídaně, oběd)
Ranní odjezd z Hanoje (8.00 h), 2hodinová cesta malebnou krajinou, dále lodí 1,5hodinová plavba po řece Yen. Pak trekking k několika pagodám a nejposvátnější Pagodě vůní, která je situovaná v jeskyni. Oběd v restauraci na úpatí hory. Lodí zpět k vozu, návrat do Hanoje cca v 18 h.

Den 9: Hanoj (snídaně)
Transfer na letiště a odlet zpět.


ÚvodKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné infoOkruhy na míru

© 2013 vietnam-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Srí Lanka
Malajsie
dovolenou ve Vietnamu doporučujeme u CK Nirvana Travel

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás